menu MENU

Nasz zespół

Przedstawiamy nasz zespół lekarzy, którzy zapewnią wszelkich starań by Państwu pomóc .

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Seremak - Mrozikiewicz

Ginekolog - położnik

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalizuje się w ginekologii i położnictwie. W roku 2012 otrzymała tytuł profesora nauk medycznych. Wieloletni pracownik Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego.

W swoim gabinecie prof. Seremak-Mrozikiewicz zajmuje się kompleksową opieką perinatalną, diagnostyką przyczyn poronień, a także oceną płodności i planowaniem poczęcia.

Prof. Agnieszka Seremak – Mrozikiewicz w Centrum Drews obejmuje kierownictwo nad Centrum Diagnostyki i Leczenia Poronień Nawracających.

Problem nawracających poronień, którym zajmuje się prof. Seremak-Mrozikiewicz dotyczy 1-3% par i określa utratę 3 następujących po sobie ciąż w I trymestrze lub dwóch w II i III trymestrze. Już w przypadku wystąpienia dwóch niepowodzeń oboje partnerzy powinni zostać przebadani pod kątem występowania nieprawidłowości genetycznych, u kobiet istotne jest także badanie ultrasonograficzne macicy by ocenić jej anatomię.

Zakres diagnostyki poszerza się także o badania hormonalne oraz immunologiczne. Wykonanie wskazanych badań pozwala w 70% jednoznacznie ocenić przyczynę poronienia.

Dr n. med. Anissa Hamid

Ginekolog - położnikDr n. med. Tomasz Korbelak

Ginekolog - położnik

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii uzyskał w 2010 roku. W trakcie trwania specjalizacji prowadził badania dotyczące dopplerowskich przepływów naczyniowych u ciężarnych pacjentek. Zaowocowały one powstaniem pracy doktorskiej pt. „Predykcja zaburzeń czynności serca płodu w czasie porodu oraz nieprawidłowego stanu noworodka w oparciu o zastosowanie wskaźnika hipoksji”, której obrona miała miejsce w 2010 roku.

Dr Korbelak stale podnosi swoje kwalifikacje w zakresie badań ultrasonograficznych biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą. Jest także autorem artykułów opublikowanych w renomowanych czasopismach ginekologiczno – położniczych.

Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation uprawniający do wykonywania badań prenatalnych.
W oddziale szpitalnym zajmuję się zabiegami endoskopowymi takimi jak histeroskopia i laparoskopia, a także korekcją obniżenia narządu rodnego przy pomocy polipropylenowych siatek protezujących oraz leczeniem wysiłkowego nietrzymania moczu.
W prywatnej praktyce zajmuję się leczeniem schorzeń ginekologicznych, prowadzeniem ciąży oraz diagnostyką ultrasonograficzną.

Dr n. med. Hanna Stankowiak – Kulpa

Endokrynolog - diabetyk

W 1999 roku ukończyła Wydział lekarski na Uniwersytecie Medycznym im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

W latach 2001 - 2008 specjalizowała się w chorobach wewnętrznych, w Klinice Endokrynologii i Przemiany Materii w Poznaniu, jednocześnie będąc na studiach doktoranckich w tej samej klinice pod kierownictwem prof. Jerzego Sowińskiego. W latach 2002 -2003 roku przebywała na  stypendium naukowym w Wielkiej Brytanii, w trakcie którego przeprowadziła część badawczą rozprawy doktorskiej "Mouse monoclonal antibody to the TSH-R and its ability  to inhibit TSH binding to the TSH-R at the molecular level". W 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych po obronie pracy doktorskiej z wyróżnieniem. Następnie  w latach 2004 - 2007 pracowała na oddziałach szpitali akademickich w Cardiff w University Hospital of Wales i w Newport w Royal Gwent Hospital zdobywając doświadczenie w medycynie metabolicznej, w leczeniu cukrzycy i chorób tarczycy. 

Po powrocie do Polski pracowała jako adiunkt w Klinice Chorób Metabolicznych i Przemiany Materii w Szpitalu im Heliodora Święcickiego w Poznaniu. W tym czasie była wykładowcą, również na lekarskim wydziale anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W latach 2014-2016 specjalizowała się w Diabetologii w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie. W latach 2016-2019 specjalizowała się w Endokrynologii w Bydgoszczy.

Biegle posługuję się j. angielskim. Jest autorem i współautorem licznych doniesień zjazdowych, prac naukowych z zakresu endokrynologii, przemiany materii i dietetyki. Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych z zakresu endokrynologii, diabetologii i przemiany materii. 

Posiada  doświadczenie w leczeniu zaburzeń endokrynologicznych, diabetologicznych i metabolicznych, w szczególności insulinooporności, zaburzeń lipidowych i ich konsekwencji ( stłuszczenie wątroby), niedoborów witaminy D3, cukrzycy ciążowej, cukrzycy typu 2, wtórnych typów cukrzycy, cukrzycy typu1 ( peny), zaburzeń czynności tarczycy takich jak: niedoczynność tarczycy w trakcie przygotowań do ciąży, podczas ciąży i w połogu, nadczynność tarczycy, zapalenia tarczycy, chorób nadnerczy. 


Wykształcenie:

2019 - Specjalista Endokrynolog
2014 - Specjalista Diabetolog,
2008 - Specjalista Chorób Wewnętrznych,
2007 - dyplom Member of the Royal College of Physicians w Londynie,
2004 - stopień doktora nauk medycznych.


Członek:

- Wielkopolskiej Izby Lekarskiej,
- General Medical Council w Londynie, UK,
- Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, 
- Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego,
- Polskiego Towarzystwa Internistycznego.


Dr n. med. Daria Strzelecka - Węklar

Dermatolog

Dr Daria Strzelecka-Węklar jest specjalistą dermatologiem i wenerologiem oraz specjalistą chirurgiem ogólnym. Dyplom lekarza uzyskała w 1995 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Do 2008 roku pracowała w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń, gdzie 2004 roku ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej oraz w 2008 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W międzyczasie ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, uzyskując dyplom w 2005 roku. W latach 2009-2016 była związana z Kliniką Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu dermatologii i wenerologii i pracowała na stanowisku adiunkta..

W prywatnej praktyce zajmuje się między innymi: konsultowaniem , diagnostyka oraz leczeniem chorób z zakresu dermatologii i wenerologii, diagnostyką dermoskopową znamion i innych zmian skórnych, diagnostyką i leczeniem nowotworów oraz stanów przednowotworowych skóry.

dr n. med. Konrad Matysiak

Chirurg, gastroenterolog

Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista gastroenterologii i chirurgii ogólnej.
Zajmuje się przede wszystkim leczeniem niedożywienia, żywieniem dojelitowym i pozajelitowym w przebiegu ostrej i przewlekłej niewydolności przewodu pokarmowego, endoskopią przewodu pokarmowego.

Jest kierownikiem Oddziału Gastroenterologii, adiunktem w Katedry Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej.

Dr n med. Konrad Matysiak jest członkiem:
• Towarzystwa Chirurgów Polskich,
• Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii,
• Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego (POLSPEN),
• European Society for Clinical Nutrition and Metabolism (ESPEN).

Lek. Piotr Rausch

Kardiolog - internista

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończył w 2008r. Staż podyplomowy odbył w Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. W grudniu 2015r złożył egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych. W latach 2016 – 2019 odbył szkolenie specjalizacyjne z kardiologii w II Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego przy Centrum Medycznym HCP w Poznaniu.

Już na studiach rozpoczął pracę w Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu (2005-2012). Od 2010 roku zatrudniony jest w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego, gdzie również pracował w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
W ostatnich latach uczestniczył w ponad dwudziestu echokardiograficznych kursach akredytacyjnych Polskiego Towarzystwa Kariologicznego, którego jest członkiem od 2012r. Specjalizuje się w kardiologii zachowawczej, a zwłaszcza w echokardiografii.
Jest również członkiem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Wspiera również Młodych Lekarzy. Jest od 3 lat koordynatorem stażystów, jak również bierze udział w wykładach dla nich.

dr n. med. Barbara Kuczyńska

Dietetyk kliniczny

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Obecnie Koordynator Poradni Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego w Warunkach Domowych i Ośrodka Leczenia Niewydolności Przewodu Pokarmowego oraz
Asystent w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej, Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM w Poznaniu.
Uczestnik krajowych i zagranicznych kursów z zakresu m.in. żywienia klinicznego, leczenia niewydolności przewodu pokarmowego.
Autor publikacji oraz doniesień zjazdowych z zakresu żywienia klinicznego, żywienia okołooperacyjnego w chirurgii przewodu pokarmowego, chirurgii bariatrycznej.

Działalność zawodowa związana jest przede wszystkim z leczeniem żywieniowym pacjentów z zaburzeniami stanu odżywienia, w tym niewydolnością przewodu pokarmowego oraz żywieniem okołooperacyjnym w chirurgii gastroenterologicznej, opieką dietetyczną pacjentów bariatrycznych (poddanych chirurgicznemu leczeniu otyłości olbrzymiej), a także chorych onkologicznych. Jako członek Zespołu ds. Żywienia Klinicznego zajmuje się również planowaniem oraz wdrażaniem terapii żywieniowej pacjentów w różnych sytuacjach klinicznych oddziałów Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM w Poznaniu.

dr Iwona Koźlicka

Dietetyk

Dietetyk, doktor nauk biologicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i inżynier technolog żywności. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy dydaktyczno- naukowej, na Wydz. Towaroznawstwa UE w Poznaniu oraz kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie poradnictwa dietetycznego. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Poprzez wystąpienia w telewizji oraz pisanie artykułów prasowych aktywnie promuje wiedzę o prawidłowym odżywianiu.
Indywidualne, autorskie programy dietetyczne. Wszystkie grupy wiekowe. Diety specjalistyczne w chorobach dietozależnych oraz dla kobiet w ciąży, po zabiegach chirurgii bariatrycznej, w zaburzeniach odżywiania, w chorobach nowotworowych, w otyłości i niedożywieniu, dla osób aktywnych fizycznie.
Wykonuje testy genetyczne renomowanej firmy DF Medica oraz testy na nietolerancje pokarmowe.

Sabina Sadecka

psycholożka

Sabina Sadecka - psycholożka, psychoterapeutka, specjalistka terapii traumy, nauczycielka terapii akceptacji i zaangażowania. Uczy psychologii studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Popularyzuje rzetelną wiedzę psychologiczną na współprowadzonym przez siebie portalu opsychologii.pl. Pisze o psychologii dla ogólnopolskich czasopism i portali (w tym “Newsweek Psychologia”, “Psychologia w praktyce”, “Gala”, dziecko.pl i inne). Od lat uczestniczy w audycjach radiowych dotyczących zdrowia psychicznego (kiedyś Blue FM, teraz Radio Poznań).